UH - 1D Vietnam

Model legendárneho vrtuľníka z Vietnamu  UH-1D. Stavebnica Italeri v mierke 1:72. Stavba je už staršieho dáta a bola v pohode, občas niečo zabrúsiť, zatmeliť. Akurát okná nesedeli - sklá boli menšie ako otvor asi o 0.5 mm. Medzeru som vrstvu po vrstve vyplnil lesklým lakom a bolo.

F-14 Jolly Rogers

Model - F14, Výrobca - Bílek, Mierka - 1:72, Doplnky - rezinové sedačky a exteriérova sada plechov. 

Ide o starší model s pozitívnym rytím, takže stavbu som zahájil prerytím liniek ( a že ich bolo ). Počas stavby som som zistil, že som nedôsledne preštudoval podklady a namiesto áčkovej verzie z VF88, ktorú som začal musím postaviť béčkovú verziu z VF103. Takže zatmeliť časť rytia, čo to preryť, vymeniť už zalepené trysky a prerobiť antény a snímače a iné drobnosti. Ale nakoniec všetko dobre dopadlo a zhruba po roku bol kocúr  hotový - konečne.

Grumman E2C Hawkeye

Grumman E2C Hawkeye, US Navy, 1:72, Fujimi. Model was made from box and was painted with paintbrush with Valejo colors

Helicopter Bell 47, 1:72

Kit of Bell 47, 1:72, Italeri, US Army, It was a build from box, but i was made new antenna, new arbor for drivig back rotor and new cable control of back rotor. It was airbrushed  with Valejo colors.

Mi 8, OM - TMT, Techmont

Kit of Mi 8 Slovak operator Techmont, 1:72 scale, Kopro kit. I was made little changes on rotors, new external rear mirrors, and i was use some photo eteched parts. Decals are KPM Prešov. Kit was panted with paintbrush.

Kit TU 134, OK - CFE

Plastic kit of TU 134, Czechoslavak Airlines, kit AZ Model, 1:144. A lot of modellers work - grinding, drilling, putty.  I was made new nose landing gear, because  was horrible. Kit is airbrushet with Vallejo colors. Work on a kit is publishet on WEB  modelforum.cz - see link in gallery

Kit of Il 18, OK - PAE

Plastic kit of Il 18, Czechoslavak Airlines, kit AZ Model, 1:144. It is typicaly kit of AZ Model - a lot of modellers work, nose landing gear was horrible - i was made new, all of four proppelers was made from six parts etc, etc....a lot of grinding, drilling, putty...but...i like this work. Kit is airbrushet with Vallejo colors, and small yellow and "metalic" parts on propellers are from home made decals. Work on a kit is publishet on WEB  modelforum.cz - see link in gallery.

A 10, Operation Iraqi Freedom

Plastic kit A 10. Academy, 1:72. Plastic kit is made from box without any attachements. Kit is painted with paintbrush.

Mig 23 - No. 7183

Model Mig 23, trupové číslo 7183, stavebnica Hasegawa, mierka 1:72. Stavba z krabice s použitím plechov Eduard, dekálov a popisiek Propagteam. Práca na stavbe bola v pohode všetko pekne pasovalo. Problém bol iba s popiskami - bolo ich cez100, navyše popis bol dosť nejasný a na ich zvládnutie som musel požívať Írske usadzovacie vodičkysmiley. Model je štetcovaný bez akejkoľvek patiny..

TU 134, OK - CFE

Model TU 134 vo farbách ČSA, stavebnica AZ Model, mierka 1:144. Stavba bola problematická, chcelo to dosť tmelenia, brúsenia a frézovania. Dokonca som musel vyrobiť kompletnú prednú podvozkovú nohu.

Mi 8, OM - TMT

Model Mi 8, firmy Techmont, mierka 1:72, stavebnica Kopro, plechy, drobné úpravy na rotoroch, zrkadlá a ďalšie drobnosti vlastnej výroby, dekály KPM Prešov. Povrchová úprava je robená štetcom.

More Articles...

  1. Mig 25 - Belenko