Imperial War Museum Duxford

Cestou do Telfordu sa naša klubová výprava zastavila v Imperial War Musem v Duxforde. Bohužiaľ kôli roznym zdržaniam na ceste sme mali na celé múzeum iba pár hodín, čo je strašne málo. Na kľudnú prehliadku by si mal návštevník vyhradiť aspoň dva dni. Ale aj tak to stálo za to. Každý si príde na svoje, ja ako letecký fanúšik som si vychutnal TSR2, Vulcan, Concorde, Comet 4, a to nehovorím o americkej sekcii s SR72, B52, F111, Phantomy a tak ďalej a tak ďalej. Je to taký raj pre fanúšika letectva, ale aj technikára a proste všehochuť. Všetko je úhľadne a presne usporiadané a doslova pozerať sa ľuďom na prsty pri renovácii mašín je zážitok. Duxfor určite stojí za návštevu a predpokladám, že sa tu ešte vrátime.

Royal Air Force museum Cosford 2016

Pri príležitosti SMW 2016 v Telforde sme navštívili Royal Air Force Museum v Cosford-e

Technik museum Speyer 2016

Cestou na SMW 2016 v Telforde sme navštívili múzeum Technik Museum Speyer

Auto & Technik Museum Sinsheim 2016

Cestou na SMW 2016 v Telforde sme navštívili múzeum Auto & Technik Museum Sinsheim

Prírastok na letisku v Janíkovciach

Po dlhej dobe som zabehol na letisko do Janíkoviec a ahaho čo sa tam povaľuje - nový prírastok Mig 15 v niekoľkých kusoch. Zatiaľ nevyzerá vábne ale ako je tam zvykom určite z neho urobia peknú mašinu. 

Museum of aviation Košice

Museum is located near airport Košice in Slovakia. It is maping history of aviation. There are lot of old planes and  replics, a lot of Mig, Suchoj and Mil. Interesting is gallery of "president planes " - Mirage III, Phantom, balistic rocket Molodets, Nanchang Q-5 - Fantan, Draken and other. There is car exposition too. 

Museum of Tatra in Koprivnice

Tatra - it is known mark in car welt. Technic museum of Tatra in Koprivnice in Czech republic is maping history of mark Tatra. there are oldtimers Tatra, "Tatraplans", Dakar Tatras and more other. When you plan visit of museum, you must reserve more than 1 hour for visit.

Autostadt, Wolfsburg, Germany

In a German city Wolfsburg is located museum of Volkswagen group, near the Volkswagen works. Autostadt is center for all car fans. Oldtimers, modern cars, atractions for children, nice place for all. There is place for every brand of cars fom Volkswagen group. Wolkswagen, Audi, Bentley, Seat, Lamborginy, Porsche, Škoda, Trabant etc. There you can see Bugatti Veyron, Audi R8 and other.

Auto & Technik MUSEUM SINSHEIM

Tak toto múzeum v nemeckom Sinsheime je jedný z najzaujímavejších múzeí, ktoré som navštívil. Je partnerským múzeom Speyeru, ale je väčšie a jeden deň naň nestačí. Je tam všetko - lietadlá, autá, lokomotívy, technika, proste všetko. Ťahákom je, aspoň pre mňa, TU144 a Concorde na streche múzea. Je ich vidieť aj z diaľnice vedúcej neďaleko múzea, ...ale je zaujímavé, že na Googli bola dlho strecha múzea prázdna, teraz už sú tam v plnej paráde.