Moson Model Show 2022

24. ročník modelárskej výstavy sa konal 23-24 apríla v Mosonmagyaróvári - MMS 2022.

 

Konečne Mošoň!

Slovami klasika: „Kto nezažil Mošoň, nezažil vlastne ešte nič...“

Po ťažkej dvojročnej prestávke, kedy sa na jar šírili „zaručené“ správy o tom, či sa táto akcia bude, alebo nebude konať, sme sa konečne dočkali. Aj napriek nie najlepšej predpovedi počasia nás kúpeľné mestečko Mosonmagyarovar privítalo 23. a 24. apríla s jarným slnkom, tak typickým pre túto súťaž.

A MK Zobor Nitra bol jedným z mnohých klubov, ktorí predviedli svoje modely nielen v súťaži, ale aj na klubových stoloch. Vo všeobecnosti bol náš klubový stôl jedným z najnavštevovanejších. Teraz už ťažko povedať, či to bolo kvôli množstvu vystavených modelov, alebo kvôli ponúkanému občerstveniu.

Dva dni sme mohli do vypozerania očí obdivovať obrovské množstvo modelov v podstate z celého sveta. Najvzdialenejší modelár pricestoval až z ... ďaleka.... Na jednej strane je to riadny kus sveta, ale na druhej strane - no nepricestujte na druhú najväčšiu modelársku akciu v Európe! Síce sa k modelom bolo treba niekedy pretlačiť cez davy modelárov, čo pri objemnosti členov našej komunity nemuselo byť úplne jednoduché, ale výsledok stál vždy za to. Moson Maket Show je dlhodobo známa nielen množstvom, ale aj vysokou kvalitou vystavených modelov.

Pre nitriansky klub je preto česť, že sa na tejto veľkolepej akcii zúčastňuje od dôb, kedy sme tu o niečom takom ani nechyrovali a zmienka o návšteve Maďarska kvôli modelom vyvolala v tom lepšom prípade úškrn na tvári. Rovnako aj teraz sme sa nedali zahanbiť a v nedeľu si posádky našich dvoch áut viezli domov tri ocenenia z majstrovských a z hobby kategorií. Pri takom obrovskom množstve vystavených modelov je to viac než dobrý výsledok a každý ocenený by mal mať postavenú sochu na niektorom z nitrianskych námestí. J

Sumár :

-          top akcia

-          3 ocenenia pre MK Zobor Nitra

o   Peter Hřib: striebro

o   Anton Mizera: bronz

o   Martin Mikuláš: striebro

 

 

foto: Martin Rezak