Moson Model Show 2023

25. ročník modelárskej výstavy sa konal 22-23 apríla v Mosonmagyaróvári - MMS 2023.

Pán Egresi, klobúk dole.
Je zaujímavé sledovať akým smerom sa uberá táto súťaž. Pamätám si začiatky, prespávanie na intráku, vystúpenia brušných tanečníc, presun na Univerzitu atď..
Tak ako to v našom regióne býva zvykom, po dlhé roky to bola súťaž kde bolo veľa lietadiel, neskôr veľa lietadiel a veľa techniky... a kde tu nejaká figúrka a dioráma.
Po presťahovaní do UMF Arény nabrala „západný“ smer a k množstvu kvalitných modelov (lietadiel a techniky) od „východných modelárov“ začali pribúdať figúrky, diorámy, lode v pre túto zemepisnú dĺžku nezvyčajnej kvality a kvantity.
András s partiou systematicky pracovali a výsledky sú obdivuhodné.
S hodnotením ako „najlepšia súťaž na svete“ by som bol zatiaľ opatrný – stále tu je SMW a súťaže kde hrajú prím lode/figúrky/diorámy.
V každom prípade Mošonská hviezda stúpa a naberá parádnych rozmerov.
Kvalita 3025 súťažných modelov je obdivuhodná, stretnutie svetovej špičky viac menej vo všetkých kategóriách je vidieť.
Obrovským plusom ročníka 2023 je presťahovanie burzy do novej haly. Všetko je pekne pokope, netreba hľadať miestnosti so správnym predajcom :-)
Krásne počasie umožnilo ľahký presun medzi budovami a presunutie bufetovej časti uvoľnilo miesto prezentáciu maďarských ozbrojených síl.
Vzhľadom na počet návštevníkov by som uvítal ešte jeden-dva stánky s jedlom – to je asi jedine negatívum, až sa vôbec dá tak nazvať.
Tento rok sa nám neušiel klubový stôl – naša chyba, neskoro sme ho pýtali. Kto zaváha než.... však to poznáte. Miesto po obvode haly bolo (nie veľa ale bolo), ale stoly už asi neboli... stačili by nám aj jeden-dva pivné sety... škoda, na budúci rok sa ozveme skôr.
O rok sa vidíme znova, už po 26. krát.

Zišiel sa nás skoro celý klub :-)

Všetci čakajú na výsledky,

Ideme aj my...

Nedočkavo čakáme, ale čakanie sa oplatilo...

Nazdravie - nie je to tak ako to vyzerá...

Páni zkladatelia

 

Reportáž ešte doplníme.

pokračovanie...

pokračovanie...

Pokračovanie fotogalérie - http://www.mkzobor.sk/index.php/sk/fotogalerie/vystavy-a-sutaze-foto/387-moson-2023-foto2